Auto Port Calisia

Kalisz to miasto o prężnie rozwijającej się branży spożywczej która potrzebuje odpowiedniej infrastruktury, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku postanowiliśmy właśnie w Kaliszu zainwestować w Auto-Port z najnowocześniejszymi w Europie rozwiązaniami pod względem technicznym jak i ekologicznym z pożytkiem dla miasta, inwestora oraz klienta. W dzisiejszych czasach transport drogowy jest jedną z najszybciej rozwijających się części przemysłu i nieodzowną częścią międzynarodowego łańcucha logistycznego. Co roku na drogach przybywa coraz więcej samochodów ciężarowych,  niestety infrastruktura do ich obsługi nadal nie jest na odpowiednim poziomie. Właśnie dlatego firma Drum-Polska postanowiła zainwestować w nowoczesny obiekt który sprosta oczekiwaną tego dynamicznie rozwijającego się rynku.

 

Na blisko trzech hektarach przy ulicy Inwestorskiej w Kaliszu powstaje obiekt pod nazwą Auto-Port Calisia którego głównym celem będzie zapewnienie  kompleksowej obsługi pojazdów jak i  podróżnych. Sercem całego obiektu jest największa w Europie myjnia która jednocześnie może myć jedenaście pojazdów ciężarowych (dziewięć pojazdów typu TIR oraz dwie cysterny). Pozwala nam to diametralnie skrócić kolejki jak i sam czas mycia pojazdów. W obrębie Kalisza dominują zakłady wytwarzające produkty spożywcze do których większość surowców trafia właśnie w cysternach, niewiele osób zdaję sobie sprawę jak skomplikowany jest proces mycia takiej cysterny. Nie każdy może świadczyć takie usługi, z racji tego że cysterny przewożą produkty przeznaczone do spożycia przez ludzi, przepisy dotyczący ich mycia są bardzo restrykcyjne. Auto-Port Calisia posiada w pełni certyfikowaną myjnie cystern gotową świadczyć właśnie takie  specjalistyczne usługi, oraz wystawiać odpowiednie dokumenty potrzebne do załadunku.  Trwa walka o wpływ transportu drogowego na środowisko, producenci samochodów wmyślają coraz to nowsze technologie po to żeby zmniejszyć spalanie i zwiększyć aerodynamikę pojazdów, dlatego też w firma Drum-Polska postanowiła dołożyć wszelkich starań aby zminimalizować oddziaływanie procesów mycia na środowisko. Wody jest coraz mniej i będzie ona drożała, dlatego nasz projekt jest nastawiony przede wszystkim na oszczędność, a poprzez innowację będziemy chronić środowisko. Instalacja znajdująca się w myjni jak i pod nią jest naszpikowana najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie gospodarowania wody jak i ściekami. Najdroższy surowiec czyli woda jest zbierana nie tylko z dachów ale też z ogromnego parkingu, dzięki systemowi filtrów i separatorów jest ona czyszczona i następnie trafia do podziemnych zbiorników z których jest potem pobierana do procesów mycia pojazdów. Opracowanie tego systemu zajęło miesiące ale możemy dumnie powiedzieć że poziom odzysku wody z obiektu znajduje się w granicach 85%.

 

 

W Polsce a szczególnie w okolicy Kalisza brakuje parkingów dla samochodów ciężarowych, kierowcy muszą zatrzymywać się na parkingach kompletnie nie przygotowanych dla pojazdów ciężarowych, jest wiele przypadków gdy kierowcy kończy się czas pracy a najbliższy parking znajduje się dziesiątki kilometrów dalej i jest zmuszony zatrzymywać się w zatoczkach a nawet na poboczu drogi. Zauważyliśmy ten problem dlatego 3/4 placu przeznaczone zostało na parking tylko i wyłącznie dla samochód ciężarowych, obiekt jest odpowiednio oświetlony i ogrodzony, wyposażony w kamery jak i system rejestracji i monitoringu wjazdów i wyjazdów wszystkich samochodów.
Częścią kompleksu jest jeszcze oczywiście stacja benzynowa pod patronatem firmy Shell jak i wulkanizacja przeznaczona do obsługi samochodów ciężarowych i osobowych. Auto-Port Calisia posiada na wyposażeniu także wulkanizacje mobilną, samochód jest przystosowany do wymiany opon i wyważania kół w terenie, dlatego problemu z ogumieniem w trasie stały się przeszłością.
Niestety nie tylko opony mogą okazać się problemem, uszkodzony wąż hydrauliczny może pokrzyżować plany dajesz jazdy, dlatego też Auto-Port Calisia posiada stację zakuwania węży hydraulicznych jak i pneumatycznych która będzie świadczyć usługi na terenie obiektu.

 

Pojazdów ciężarowych z każdym rokiem przybywa ale wiele osób zapomina o ludziach którzy prowadzą te samochody, zawodowi kierowcy są integralną częścią transportu drogowego i pomimo tego na parkingach ciężko im czasem znaleźć nawet czystą toaletę.  Kompleks Auto-Port Calisia posiada całodobowy sklep z asortymentem dedykowanym właśnie kierowcą, własne otwarte łącze Wi-fi, schludne i czyste toalety oraz prysznice i pralnie z których może skorzystać każdy kierowca.  Dodatkowo za korzystanie z usług na terenie obiektu kierowcy będą zbierać nabijane na kartę wjazdową „punkty” które potem mogą zrealizować właśnie w łaźniach, pralni czy wydać na pyszny obiad w restauracji która też wchodzi w skład obiektu. Sama restauracja została wyposażona w nowoczesną kuchnie która przede wszystkim pozwoli szybko przygotować świeże i smaczne posiłki.  Jeśli chodzi o podróżnych to oczywiście nie zabraknie noclegu, hotel znajdujący się na obiekcie posiada 56 jedno i dwuosobowych pokoi które pozwolą za rozsądną cenę spędzić noc w ciszy i spokoju.

 

Auto-Port Calisia jest bezpośrednią odpowiedzią na rozwijający się rynek transportu drogowego który potrzebuje nowoczesnej i profesjonalnej infrastruktury gotowej świadczyć zarówno specjalistyczne kompleksowe usługi takie jak myjnia czy wulkanizacja ale też spełniać właśnie role Portu w którym kierowcy mogą odpocząć korzystając ze wszystkich udogodnień jakich potrzebują w trasie.

Galeria

(+48) 62 500 59 70